صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
اختصاصی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

گرانی روزانه خودرو زیرسایه بی‌توجهی دولت و دستگاه‌های نظارتی است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید قیمت‌های کنونی خودرو غیرواقعی بوده و ارتباطی با عرضه و تقاضا ندارد و ناشی از فعالیت دلالان زیر سایه بی‌توجهی دولت و دستگاه‌های نظارتی است.

اقتصاد خودرو-عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید قیمت‌های کنونی خودرو غیرواقعی بوده و ارتباطی با عرضه و تقاضا ندارد و ناشی از فعالیت دلالان زیر سایه بی‌توجهی دولت و دستگاه‌های نظارتی است.

 

علی اکبر کریمی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از گرانی افسارگسیخته خودرو در بازار، گفت: هرچند بهای خودرو باید براساس قیمت تمام شده تولید محاسبه شود اما به دلیل حضور واسطه‌ها و سوداگران در بازار و بی‌توجهی دولت و دستگاه‌های نظارتی، بهای چهارچرخ‌ها روبه روز درحال افزایش است.

 

فعالیت سوداگران در فضای مجازی گرانی خودرو را رقم زد

 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت‌های کنونی خودرو غیرواقعی بوده و ارتباطی با عرضه و تقاضا ندارد و ناشی از فعالیت دلالان در فضای مجازی است، افزود: یکی از راهکارهای ساماندهی بازار خودرو، تغییر فرمول قیمت‌گذاری است به گونه‌ای که قیمت تمام شده تولید محاسبه و خودرو با سود معقولی به بازار عرضه شود. با تحقق این مهم نه تنها بازار ساماندهی خواهد شد بلکه خودروسازان و مصرف کنندگان نیز دچار زیان نمی‌شوند.

 

انتقاد از سکوت دولت در برابر گرانی خودرو

 

وی با انتقاد از سکوت دولت در برابر گرانی خودرو، اضافه کرد: اگر تدابیر لازم برای منطقی کردن بهای چهارچرخ‌ها در بازار اندیشیده و به کار گرفته نشود و بازار همچون هفته‌های گذشته رها باشد، گرانی خودرو همچنان ادامه خواهد داشت.

 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم نظارت دقیق بر بازار را یکی دیگر از راهکارهای کاهش قیمت خودرو دانست و ادامه داد: هرچند قیمت‌گذاری منطقی برای خودرو می‌تواند تا حدودی بازار را سامان دهد اما باید به این نکته نیز توجه داشت که در غیاب نظارت، امکان عدول از این فرمول نیز وجود دارد، در نتیجه دلالان و واسطه‌ها با قیمت‌سازی و جنگ روانی فضا را به نفع خود تغییر می‌دهند./خبر خودرو

 

ز/101


 
شناسنامه


کدخبر: ۵۲۳۴۳
تاریخ: ۱۳۹۹/۷/۱۹     ساعت: ۲۳ : ۲
امتیاز به این خبر:
  • 4
سرویس: خودرو       زیرسرویس: بازار خودرو
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱ آبان
  • ٥ ربيع الاول ١٤٤٢
  • Oct 22 2020