صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
اختصاصی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

۵۵ درصد از رانندگان تاکسی تحت پوشش بیمه نیستند

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: در حال حاضر ۵۵ درصد از رانندگان تاکسی تحت پوشش بیمه نیستند که از سال آینده با همکاری سازمان تأمین اجتماعی افرادی که ذی‌حق نیستند از لیست بیمه تاکسیرانی حذف و رانندگان تاکسی در این لیست اضافه می‌شوند و تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

اقتصاد خودرو-مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور درباره بیمه رانندگان تاکسی درون‌شهری اظهار داشت: از سال 86 با توجه به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها مقرر شده بود از این محل شرایطی ایجاد شود که رانندگان تاکسی بتوانند با پرداخت حق بیمه خودشان را بیمه کنند و فرآیند آن آغاز شد و لیست‌های رانندگان تاکسی به صورت دستی به سازمان تأمین اجتماعی ارسال می‌شد.

وی گفت: این اقدام تا سال 1392 ادامه داشت و از آن سال به بعد به روزرسانی لیست‌ها به دلیل حجم بالای لیست‌هایی که ارائه می‌شد و افرادی که در آن لیست حضور داشتند بروزرسانی نشد.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: با همپوشانی‌های صورت گرفته مشخص شده است که خیلی از افرادی که نامشان در لیست بیمه رانندگان تاکسی است، در شغل دیگری مشغول هستند و ذی‌حق استفاده از این بیمه رانندگان تاکسی نیستند و باید از این لیست خارج شوند.

ضامنی بیان داشت:‌مقرر شد با سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کل کشور و همین طور سازمان تأمین اجتماعی افرادی که راننده تاکسی نیستند ولی تحت پوشش این نوع بیمه قرار گرفته‌اند از لیست بیمه حذف شوند و رانندگان جدید و ذی‌‌حق را در این لیست اضافه کنند و بیمه آنها برقرار شود.

وی گفت:‌تأمین اجتماعی موافقت کرده است که در قالب تفاهم‌نامه این اقدام صورت بگیرد.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور یادآور شد: برآورد ما این است که در حال حاضر تنها 45 درصد از رانندگان تاکسی از بیمه تأمین اجتماعی استفاده می‌کنند و مابقی آنها نیز بیمه نیستند. با استفاده از سیستم ارتباط برخط می‌توانیم فهرست رانندگان تاکسی مجاز برای برقراری بیمه را در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار دهیم که این اتفاق تا پایان سال جاری صورت می‌گیرد و از سال آینده رانندگان جدیدی به لیست بیمه تاکسیرانی اضافه  می‌شوند.

ضامنی بیان  داشت:در حال حاضر رانندگان تاکسی نیاز نیست به مرکزی مراجعه کنند و با استفاده از بانک اطلاعاتی تأمین اجتماعی افرادی که در این لیست بیمه ذی‌حق نیستند حذف و در مرحله بعد افراد ذی‌حق اضافه خواهند شد که مراحل آن را به رانندگان اعلام خواهیم کرد./فارس

ز/101

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۶۸۱
تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۱۱     ساعت: ۱۲ : ۲۲
امتیاز به این خبر:
  • 4
سرویس: اختصاصی       زیرسرویس: اختصاصی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱ آبان
  • ٥ ربيع الاول ١٤٤٢
  • Oct 22 2020