صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
اختصاصی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
از ابتدای امسال

افزایش ۱۰۰ درصدی حجم سرمایه‌گذاری خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت

آمارهای منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که در پنج ماهه نخست امسال حجم سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در بخش صنعت، معدن و تجارت ۹۷ درصد رشد داشته است.

اقتصاد خودرو-تا پایان مرداد ماه امسال 49 طرح صنعتی، معدنی و تجاری به ارزش 850 میلیون دلار در هیئت سرمایه‌گذاری خارجی مصوب شده که به لحاظ تعداد و حجم به ترتیب 32 و 97 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است؛ به‌طورری‌که در پنج ماهه اول سال گذشته سرمایه‌گذاری خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت شامل 37 طرح به ارزش 431 میلیون دلار بوده است.

در این میان آمارها نشان می‌دهد که در این مدت 60 طرح سرمایه‌گذاری خارجی به ارزش 2400 میلیون دلار در کل بخش‌های اقتصادی کشور تصویب شده و بخش صنعت، معدن و تجارت 26 درصد از سرمایه‌گذاری خارجی مصوب را در پنج ماهه اول امسال به خود اختصاص داده است.

همچنین در این مدت بخش صنعت با 41 طرح 83.6 درصد از سرمایه‌گذاری خارجی را به خود اختصاص داده است. در بخش معدن و تجارت نیز به ترتیب پنج و سه طرح تصویب شده که یعنی با 10.2 و 6.2 درصد از کل سرمایه‌گذاری خارجی را به خود اختصاص دادند.

بر اساس این آمار از بین 49 طرح یاد شده 26 طرح به ارزش 728 میلیون دلار در حال طی مراحل اجرایی و 23 طرح به ارزش 122 میلیون دلار در حال بهره‌برداری است.

چهار گروه نخست سرمایه‌پذیر نیز شامل ساخت مواد و محصولات شیمیایی، ساخت فلزات اساسی، ساخت محصولات غذایی و انواع آشامیدنی‌ها و ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات طبقه‌بندی نشده در جای دیگر است که به ترتیب 405 ، 45، 32 و 26 میلیون دلار از سرمایه‌گذاری خارجی را به خود اختصاص دادند.

آلمان، امارات متحده عربی، چین و ترکیه نیز چهار کشور نخست سرمایه‌گذار هستند که به ترتیب 341، 54، 32 و 30 میلیون دلار از حجم سرمایه‌گذاری خارجی مربوط به آن‌ها بوده است.

همچنین در بین استان‌ها، سیستان و بلوچستان، خوزستان، تهران، آذربایجان شرقی و البرز و به ترتیب 42، 38، هشت، هشت و چهار درصد از این سرمایه‌گذاری را جذب کرده‌اند./ایسنا

ز/101

شناسنامه


کدخبر: ۴۱۲۰۴
تاریخ: ۱۳۹۹/۶/۱۶     ساعت: ۱۳ : ۴
امتیاز به این خبر:
  • 3
سرویس: اختصاصی       زیرسرویس: اختصاصی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱ آبان
  • ٥ ربيع الاول ١٤٤٢
  • Oct 22 2020